HABER POTASI  
"Memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakru zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır!.." M. Kemal Atatürk
Bekleyiniz...

Geri git   HABER POTASI > Forum Potası > Siyaset

Konuya Yorumunuz..
 
Bağlantı Adresi (link) (5) Seçenekler
Alt 08.02.2009, 23:30   5 links from elsewhere to this Post. Click to view. #1 (Konu/Yorum Adresi)
Genel Yönetici
 
M. Şükrü ŞEKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 19.05.2008
Yorumlar: 305
Standart AKP'li Bakanların Yatırımcı ÇocuklarıSon günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu ve kızı, altın ve pırlanta işi yapan şirketin ortakları olduğu ortaya çıkınca, bugüne kadar kamuoyuna yansıyan diğer bakanların çocukları da ticaret hayatında başarılı oldukları gözleniyor.

Cumhurbaşkanı, (Eski Dışişleri Bakanı) Abdullah Gül’ün çocukları

Mehmet Emre Gül (küçük oğlu):
16 yaşındaki Mehmet Emre Gül, sadece amcasına yardım ettiği ifade edilse de Malezya kökenli Daily Fresh (bardak içinde soslu haşlanmış mısır) markalı mısır işini yapan şirketle iş hayatına giriş yaptı. Ankara'da Armada ve Cepa alışveriş merkezlerinde bardakta mısır satmak için stant kurdu. Emre Gül, Ankara TED Koleji'nde okuduğu günlerde, gündeme gelen Daily Fresh markalı mısır işi, yaşı küçük olması nedeniyle resmen üzerine alamadığını ifade edilmiş, sözleşmeyi "Mevk Gıda" yapmıştı. Mevk Gıda'nın ortakları arasında Abdullah Gül'ün kardeşi Mehmet Macit Gül ve eski AKP Erzincan Milletvekili Tevhit Karakaya yer alıyor. O dönemde Daily Fresh'in stand başına bayilik fiyatı 10 bin dolardı.


M. Emre Gül, 1 yıl önce de "Adresime Gelsin Bilişim Teknolojisi ve Ticaret Ltd." adlı 15 bin TL sermayeli bir şirket kurmuştu. Bu şirketin iki ortağı, Emre Gül’ün abisi Ahmet Münir'in arkadaşlarıyla birlikte kurduğu "adresimegelsin.com" adlı e-ticaret sitesi. Sitenin satış listesinde beyaz eşya, mutfak, mobilya, telefon, oyun, pet-shop vb ürünleri var.Ahmet Münir Gül (büyük oğlu): Öğrencilik bittikten sonra Londra'da Merrill Lynch'te çalışmaya başlayan Münir Gül, kendisine uluslarası finans camiasında bir yer bulmaya çalışıyor.Kübra Gül’ün eşi Mehmet Sarımermer: Abdullah Gül'ün kızı Kübra Gül ile evli olan Mehmet Sarımermer, 4 arkadaşıyla birlikte İnternet şirketi kurmuştu. Geçen yıl kurduğu "Fenn Bilgi Teknolojileri" adlı bilişim şirketinin 3’ü alışveriş sitesi olmakla birlikte 5 internet sitesi var. Şirket ayrıca, maximul.com isimli bir siteyi tescil ettirdikten sonra eucak.com, eotobus.com, babilus.com siteleri de kurmayı planlıyor.


Gül’ün Damadı Mehmet Sarımermer, "Etra İç ve Dış Ticaret" adlı 450 bin TL sermayeli bir şirket daha kurdu. Ayrıca mobilya ve inşaat alanındaki şirketlerde ortaklığının yanı sıra yönetim kurulu üyesi olduğu Apek Mobilya'nın İstanbul'da yerli ve yabancı mobilya satan, "Medallion" adlı bir mağazası var.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çocukları

Ahmet Burak Erdoğan (büyük oğlu):
Başbakanını büyük oğul Ahmet Burak Erdoğan, amcası Mustafa Erdoğan ve kayınpederi Osman Ketenci ile birlikte "Turkuaz" adlı şirketi kurmuştu. 2006 yılı Nisan ayında şirketin Turkuaz olan adı, Bumerz Denizcilik olarak değiştirilirken, 1 milyon TL olan sermayesi de yüzde 100 arttırılarak, 2 milyon TL"ye çıkartılmıştı. Burak Erdoğan’ın şirketteki yüzde 25 hissesi olması nedeniyle 250 bin TL sermaye ekledi. (Şirketteki sermaye artırımı, gemi alımının dışındadır.)


Burak Erdoğan, denizcilik sektöründeki ikinci şirketini “MB Denizcilik Taşımacılık Limited Şirketi” adıyla 19 Ocak 2007'de kurdu. MB Denizcilik şirketinde, Burak Erdoğan'ın yüzde 50, yakın arkadaşı ve ortağı Mecit Mert Çetinkaya’nın yüzde 50 hissesi bulunuyor.


Burak Erdoğan, MB Denizcilik şirketinin kuruluşundan 18 gün sonra 6 Şubat 2007'de “Safran-1” adlı kuru yük gemisini (Gemicik) satın aldı. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Gemi değil, gemicik" dediği Safran-1 adlı gemi 1991'de Tuzla'da inşa edilmişti. O dönemde geminin piyasa değeri (ikinci el) 4-5 milyon dolar olduğu ifade edilmişti. Geminin boyu: 95,5 metre, kapasitesi: 2 bin 805 gros tondur ( Yaklaşık 200/220 TIR'ın taşıma kapasitesindedir).


Necmettin Bilal Erdoğan (küçük oğlu): Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ABD'de yaşayan oğlu Necmettin Bilal Erdoğan ile yengesi Sema Erdoğan (abisi Burak Erdoğan'ın eşi) “Atagold” isimli bir altın firmasına ortak oldukları "Ekrem Tosun Kimdir?" polemiği ortaya çıktı. Bu ortaklık kapsamında “Atagold” isimli altın firmasının Atatürk Havalimanı'nda free-shop bölgesinde bir mağazası olduğu belirtilmişti. Bu konunun duyulmasıyla birlikte AKP hükümetinin 2004 yılında KDV Kanunu'nda yaptığı değişiklik gündeme geldi. Yapılan bu değişiklik: elmas, pırlanta, yakut, zümrüt, inci, safir gibi değerli taşların satışında uygulanan yüzde 18'lik KDV'nin kaldırmasıydı.


Esra Erdoğan ‘Albayrak’ (büyük kızı): Başbakan’ın büyük kız Esra Erdoğan, Berat Albayrak'la Temmuz 2004’de evlenmişti. Genç yaşına rağmen Berat Albayrak, Çalık Holding'te genel müdür olmuştu. Sabah ve ATV'yi satın alan Turkuvaz Matbaacılık Şirketinde yönetim kurulu üyesi oduğunun yanı sıra Cetel Telekom İletişim'de de yönetim kurulu üyesidir.Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın çocukları

Maliye Bakanı K. Unakıtan'ın eşi Ahsen, 2 kızı Zeynep ve Fatma, oğlu Abdullah tarafından kurulan şirketlerde hepsi hissedar, yani aile şirketleri kuruyorlar.


AK iktidara geldikten hemen sonra, 2003 yılında mısırın gümrük vergisi yüzde 20'ye inince Unakıtan'lar (Abdullah Unakıtan) binlerce tonluk ithalat yaptı.


Unakıtan'ların "AB Gıda A.Ş" ile likit yumurta işi ile gündeme gelmişti. Likit yumurtadaki KDV yüzde 18'den, 29 Aralık 2004 yayımlanan bir kararname ile likit yumurtanın KDV'si yüzde 8 indirildi. Kararnamede küçük bir değişiklikle, “yumurta” kelimesinin yanına parantez içinde "likit ve pastörize olanlar dahil" ibaresi eklendi. Pastörize likit yumurta piyasasının yüzde 70'i “Unakıtan” markasının elinde.


Unakıtan ailesi, ticari alandaki faaliyetlerini enerji ve kek işi ile büyütme kararı aldı. AB Gıda şirketinin ilave olarak "Telemobil" Bilgi İletişim ve "SAB Makina" adlı iki ayrı şirket daha kurdular. Mersin Limanı'nın özelleştirmesiyle, Akfen-SPA'ya devir olmasından hemen sonra, Unakıtan'ların "Telemobil" firması, bu şirkete 2 milyon dolarlık işletim sistemi satması ahlaki açıdan gündeme gelmişti.


Zeynep Unakıtan'ın pay fazlalığıyla, Enerji alanında faaliyet göstermek için bir şirket de kurdular.


Unakıtan'ların AB Gıda Sanayi AŞ’si Balıkesir'in Bandırma ilçesinde 600 MW gücünde "termik santral kurmak" için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) lisans başvurusunda bulunduğu ortaya çıkmıştı. Termik Santral maliyetinin 500/600 milyon dolar civarında olması bekleniyor.


AB Gıda Sanayi AŞ yakın tarihte, yine Bandırma’da bir de kek fabrikası ile gündeme geldi. Yeni bir fabrika yaptırıldığı ve bu fabrikada çeşitli markalarda kekler üretileceği, logoları oluşturulduğu ve kek markalarının tescil alındığı ortaya çıktı.


AB Gıda Sanayi AŞ bünyesindeki tesislerde; yumurta ve kek üretiminin yanı sıra, yumurta kabı, yem, organik gübre üretimleri de yapılıyor.Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın çocukları

Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ın çocukları, ulaşım ve ulaştırmaya meraklı oldukları, 2003 yılında ortaya çıkmıştı. Oğlu Erkan Yıldırım ve kızı Bahar Büşra Yıldırım’ın, sahibi oldukları "Derin Denizcilik Gemi Taşımacılık San. ve Ltd. Şti." tarafından 445 bin Euro’ya gemi satın aldıkları meclis gündemine de gelmişti. 24 yaşındaki Erkan Yıldırım, 200 bin Euro’nun, seyahat acentelerine yolcu biletlerinin peşin satılmasıyla karşıladığını ifade etmişti. Biletleri satın alan Santour firması, kısa bir süre sonra Türkiye Denizcilik İşletmeleri'ne ait Ankara Feribotunu kiralaması tartışmaları daha da alevlendirdi. Ankara Feribotunu günlüğü 9 bin dolardan kiralama işleminin ihalesiz yapılması, sözleşmenin bazı maddelerinin kiracıya avantaj sağladığı da ifade edilmişti. Tartışmalar içerisinde, Bakan Binali Yıldırım’ın Santour şirketi ile geçmişteki iş ilişkisi de ifade edildi.


Binali Yıldırım'ın çocukları Erkan, Bülent ve Bahar Büşra Yıldırım, İTO sicil kayıtlarına göre Ağustos 2005’te "Gaye İnşaat Turizm Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti"ni kurdu. Sahibi oldukları şirket, Subaru marka otomobillerin İstanbul Altunizade'deki bayiliğini alması bilgileri gündeme gelmişti.Çevre ve Orman Bakan (eski) Osman Pepe ile
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'in çocukları


İlk AKP iktidarında Çevre ve Orman Bakanlığı yapan Osman Pepe'nin 24 yaşındaki oğlu Mehmet Halid İsmail Pepe ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler`in kızı Şeyma Güler, Eylül 2005’te evlenmişlerdi. İsmail Pepe, Ankara’nın Balgat ilçesi Çukurambar mevkiinde, ortalama fiyatı 500 bin TL olan lüks konutlar yapıp satıyor. AKP ve SP'li siyasetçilerin tercih ettiği konutlarda ünlü isimleri de oturuyor ve burada Bülent Arınç'ın da evi var. Eski Çevre ve Orman Bakan Bakan Osman Pepe hakkında, "Oğlunun üzerinde 650 daire var" şeklinde suçlamalar ile konu TBMM’ne taşınmıştı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın ardından, Çevre - Orman Bakanı Osman Pepe'nin oğlunun da adı gemi işletmeciliğinde geçti.


2007 tarihinde 25 yaşına gelen Mehmet Halid İsmail Pepe ile 22 yaşındaki kardeşi Mustafa Talha Pepe'nin ortak olduğu Kar İnşaat adına gemi işletmeciliği yaptığı da gündeme gelmişti. Karayel Gemi şirketinin ortağı olan, Kar İnşaat adına sahip olunan kuru yük gemisi, "Akçaabat" Mayıs 2007’de Çin'den getirildiğinde, 9 trilyonluk teşvikle alındığı ileri sürüldü.Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın oğlu

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın oğlu Mehmet Akif Özak Malezya kökenli Daily Fresh, bardakta mısır işine girdi. Bunun için İstanbul’da Nuri Cem Tokgöz ile “Öztok Gıda inşaat Sanayi ve Ticaret” firmasını kurdu. Öztok Gıda, 5 yıllığına stand sözleşmesi imzalayarak, Atatürk Havalimanı'nda ve Bakırköy Capacity'de bardakta mısır satmaya başlamıştı.

Mehmet Akif Özak’ın ayrıca, Trabzon'da Polibox markası adı altında balık kasası üretimi yapan “Politek” adlı bir inşaat ve ambalaj firması olduğu ve bu firma daha sonra da ısı yalıtımı, dış cephe mantolama sistemi olan "Poliboard" markasını da bünyesine aldı.Eklenmiş Resmin önizlemesi
akpli-bakanlarin-yatirimci-cocuklari-babam_sagolsun.jpgek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  babam_sagolsun.jpg
Görüntüleme: 30249
Büyüklüğü:  19,7 KB (Kilobyte)   akpli-bakanlarin-yatirimci-cocuklari-babam_sagolsun1.pngek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  babam_sagolsun1.PNG
Görüntüleme: 1102
Büyüklüğü:  118,9 KB (Kilobyte)  
M. Şükrü ŞEKER isimli üyemiz şimdilik çevirimdışıdır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23.02.2009, 23:19   #2 (Konu/Yorum Adresi)
 
Ethem YILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 13.07.2008
Yaş: 54
Yorumlar: 29
Duyuru Kıskanmayın, nazar etmeyin, çalışın sizinde olur

Müşterin devlet,devlet de baban oldumu...durmak yok,yola devam.Zenginin malı züğürdün cenesini yorarmış. Bu bakan cocuklarının mal varlığı neden rahatsız olunuyor.

Beyinleri kömür tozu ile kablanmış, AKP taraftarlarını neden düşündürmez anlamam? Bak el oğlu deveyi hamudu ile yutuyo. sizede sadece kömür yazık adaletmi?

%47 nin vermiş olduğu temsille o koltuklara oturan babalarının nimetlerinden yararlanıyorlar, hiçbir emek vermeden köşelik oluyorlar ve sonrada kalkıp müslümanız diyorlar. Bu nasıl iştir anlamadım gitti...

"Kıskanmayın, nazar etmeyin, çalışın sizinde olur"
Çalışıtık halen çalışıyoruz %2 zam alıyoruz. 3 kuruşluk yardıma tema eden, iki güzel kelama kanan, gözünün önünde cereyan edenleri algılamayan, hergün biraz daha ezildiğimizi fark edemeyen,niye eskiye oranla daha fakir olduğumuzu sorgulamayan bir halka sahip oldukca, bunlara oyverip itibar edenler oldukça bizede semer vuran çok olur çoook..

Siz daha uyuyun tepki vermeyin.

Sağolun hocam.
Ethem YILDIZ isimli üyemiz şimdilik çevirimdışıdır   Alıntı ile Cevapla
Konuya Yorumunuz..

KONUYU BU SİTELERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..

Seçenekler

Haber Potası'nda Yapabilecekleriniz.
Konu açabilme:Hayır
Yorum yazabilme: Hayır
Resim ve yazı yükleyebilme:Hayır
Konu ve Yorumlarınızı düzeltebilme:Hayır

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://www.haberpotasi.com/forum/siyaset/470-akpli-bakanlarin-yatirimci-cocuklari.html
Gönderen For Type Tarih
AKP'li Bakanların Yatırımcı Çocukları - HABER POTASI This thread Refback 19.01.2014 20:19
AKP'li Bakanların Yatırımcı Çocukları - HABER POTASI This thread Refback 21.12.2013 02:42
AKP'li Bakanların Yatırımcı Çocukları - HABER POTASI This thread Refback 21.12.2013 02:15
AKP'li Bakanların Yatırımcı Çocukları - HABER POTASI This thread Refback 17.12.2012 12:35
M.Atilla ATASEVER (atillaatasever) on Twitter This thread Refback 06.12.2010 23:38


En son giriş saatiniz: 09:11


Gizlilik Policesi - Privacy PolicyYasal Uyarı: Yayınlanan konular/köşe yazısı/haberlerin tüm hakları Haber Potası ve yasal sahibine aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.


Copyright ©2000 - 2014, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.2.0
Copyright © 2008-2013 Haber Potası - Telif Hakları HABER POTASI'na Aittir